Dlaczego warto korzystać z usług pogotowia komputerowego

Jednym z powodów korzystania z usług pogotowia komputerowego to niewątpliwie wygoda takiej usługi. Nie musimy odłączać naszego komputera od źródła zasilania i walczyć z kablami łączącymi nas sprzęt z różnymi urządzeniami zewnętrznymi. Komputer, który uległ awarii pozostaje w domu a więc problem z transportem również nie dotyczy usługi pogotowia komputerowego. Nie musimy tracić czasu na korki i sił na dźwiganie komputera do lokalu serwisu komputerowego.  Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest właśnie naprawa komputera na miejscu bez konieczności przenoszenia sprzętu.

Kolejnym elementem który jest zdecydowanie na plus usług pogotowia komputerowego to szybkość wykonania usługi. Musimy tu brać pod uwagę, że koszt naprawy naszego narzędzia do pracy to również czas potrzebny na to by nasz komputer zaczął funkcjonować  normalnie. Najszybciej właśnie skorzystać z usług pomocy komputerowej. Wystarczy jeden telefon a już mamy w domu wyszkolonego fachowca, który precyzyjnie określi problem i skutecznie go rozwiąże. W większości przypadków taka naprawa komputera nie trwa dłużej niż jedną godzinę. Serwis komputerowy do którego będziemy musieli zawieść/zanieść nasz komputer zwykle powie nam, że zajmie się naszym sprzętem za trzy dni. Jak już zostanie określona przyczyna naszych problemów, kolejne trzy dni zajmie usunięcie tego problemu. A więc widzimy ile czasu tracimy nie korzystając z usług naprawy komputerów na miejscu w domu. W serwisie komputerowym jesteśmy jednym z wielu i czekamy w kolejce, natomiast pogotowie komputerowe, które nas odwiedzi zajmuje się tylko i wyłącznie naszym problemem i robi to natychmiast.

Mamy już wygodę, szybkość a teraz chciałbym opisać bezpieczeństwo. Uważam, że korzystanie z usług pogotowia komputerowego to najbezpieczniejsza forma pozbycia się problemów z komputerem czy oprogramowaniem. Widzimy co dzieje się z naszym sprzętem, gdzie informatyk zagląda, czy przeszukuje nam cały dysk i ogląda np. nasze zdjęcia z wakacji. Korzystając z pogotowia komputerowego taka sytuacja nie ma miejsca. Oddając komputer do serwisu nie wiemy czy osoba zajmująca się naszym sprzętem nie robi właśnie kopi zawartości naszego dysku. Komputer nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu bo pozostaje na swoim miejscu, to kolejny element bezpieczeństwa pomocy komputerowej. Radziłbym samodzielnie nie wymieniać podzespołów komputerowych, np. wymiana procesora wiąże się z ryzykiem. Pogotowie komputerowe dzięki swojemu doświadczeniu i specjalizacji zmniejsza ryzyko uszkodzenia podzespołów komputerowych do minimum.

Koszty to kolejny element przemawiający za korzystaniem z usług serwisu zajmującego się naprawą komputera na miejscu u klienta w domu. Koszt takiej usługi jest stosunkowo tanie jeśli bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo, wygodę i szybkość działania. Próbując samodzielnie ustalić przyczyny awarii naszego sprzętu tak naprawdę szukamy po omacku. Może to karta graficzna, a może płyta główna uległa uszkodzeniu. Może warto by było jednak kupić dla pewności oba podzespoły naszego komputera. Korzystając z usług pogotowia komputerowego nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Serwisant pomocy komputerowej posiada specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu może precyzyjnie określić przyczynę naszych problemów z komputerem. Kupujemy wtedy wyłącznie sprzęt który musimy wymienić.

Ostatnim elementem dla którego warto korzystać z usług pogotowia komputerowego to edukacja. Naprawa komputerów w domu czy firmie powoduje to, że informatyk może nam wytłumaczyć proces przez który przechodzi nasz komputer. Informatyk udzieli nam porad jak dobrze zabezpieczyć nasze łącze internetowe i odpowie na większość nurtujących nas pytań. W serwisie komputerowym oddajemy sprzęt i odbieramy już naprawiony nasz komputer, nie ma tu elementu edukacyjnego jaki ma miejsce gdy korzystamy z usług pogotowia komputerowego.

2 sierpnia, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Pogotowie komputerowe wizyta na Ursynowie

W tym artykule chciałbym opisać wizytę naszego pogotowia komputerowego w pewnym mieszkaniu na Ursynowie w Warszawie oczywiście. Po krótkiej rozmowie i opisie problemu klient zdecydował się na skorzystanie z usług profesjonalnego pogotowia komputerowego DoktorPc. Droga jak to w Warszawie nie była usłana różami, mam nadzieję, że kiedyś pozbędziemy się tych wiecznych korków. Współczuję osobom, które jeżdżą samochodami bez klimatyzacji. Pogoda taka, że można się rozpuścić tym bardziej w samochodzie. Szybko odnalazłem parking blisko bloku do, którego miałem się udać. Klientem naprawy komputerów DoktorPc okazała się bardzo miła Pani, pomagał nam jej 12 letni syn. Problem, który trzeba było rozwiązać dotyczył …

3 sierpnia, 2013
więcej

Złośliwe oprogramowanie – naprawa komputerów DoktorPc

Na początek chciałbym wyjaśnić czym tak naprawdę jest złośliwe oprogramowanie. Wirusy komputerowe, złośliwe oprogramowanie to specjalnie tworzone programy, które szkodzą często nieświadomym użytkownikom. Każdy wirus jest skuteczny jeśli jest niewykryty albo jego działalność jest ujawniona po zainfekowaniu całego systemu. Działania złośliwego oprogramowania jest różnorakie, niektóre wykorzystują moc obliczeniową naszych komputerów, inne szpiegują nasze poczynania w internecie, zdobywają hasła i dostęp do naszych katalogów z danymi. Niektóre wirusy stworzone są wyłącznie po to by niszczyć, kasować dane czy uszkadzać dyski twarde. Jeszcze inne wirusy infekują strony internetowe, umieszczają na stronach kod, który służy na przykład do pozycjonowania innych stron. Ataki złośliwego …

9 sierpnia, 2013
więcej

Instalacja Windowsa – pomoc komputerowa DoktorPc

Jednym z najczęściej wykonywanych usług naszego pogotowia komputerowego jest instalacja systemu operacyjnego z rodziny Windows. Bardzo często pada pytanie, który Windows jest najlepszy. Odpowiedź nie jest taka prosta bo różne systemy operacyjne będą wskazane dla różnych komputerów. Naprawa komputerów DoktorPc poleca dla starszych urządzeń komputerowych Windowsa XP, dla nowych maszyn Windows 8, czyli najnowszy system operacyjny firmy Microsoft.  Na komputerach naszej pomocy komputerowej, również używamy różnych Windowsów. Kiedy najlepiej zainstalować nowego Windowsa na komputerze, tu odpowiedź naszego pogotowia komputerowego jest również różna. Wszystko zależy od użytkownika danego komputera. Jeśli właściciel komputera rozsądnie instaluje dodatkowe oprogramowanie czy gry Windows będzie funkcjonował …

9 sierpnia, 2013
więcej