Gry komputerowe za i przeciw – naprawa komputerów DoktorPC

Czy gry komputerowe niosą ze sobą jedynie złe rzeczy, utratę kontaktu z rzeczywistością, życie wirtualne i uzależnienia, naprawa komputerów DoktorPc uważa inaczej. Gry komputerowe jak i inne rozrywki stosowane z umiarem niosą ze sobą dużą ilość pozytywnych elementów wpływających na nasze życie czy życie naszych dzieci. W długoletniej działalności pogotowia komputerowego spotkaliśmy się z różnymi przykładami zachowań graczy komputerowych. Nawet nadmierne jedzenie czekolady jest szkodliwe i uzależnia. Przyznaję że moja pasja do komputerów i pomocy komputerowej rozpoczęła się grami komputerowymi. Musze tez przyznać, że byłem uzależniony od gier komputerowych. Moje życie wyglądało w ten sposób, że wstawałem i zaczynałem grać, po 12 – 14 godzinach grania kładłem się spać. Nie pracowałem wtedy jeszcze w pogotowiu komputerowym. Moje uzależnienie od gier komputerowych rozpoczęło się od grania w Diablo 2 i rozwinęło podczas gry w Lineage 2. L2 jest grą sieciowa on line i dużo w niej zależy od grona znajomych, z którymi gra się wspólnie. Czym więcej gramy tym bardziej jesteśmy potężni i tym bardziej nam się podoba gra, a więc kółko się zamyka i prowadzi do jednego. Spędzania coraz większej ilości godzin w grze komputerowej.

Ale czy na pewno gry komputerowe to tylko złe rzeczy, których powinniśmy unikać jak ognia. Z mojego doświadczenia, doświadczenia naprawy komputerów DoktorPC i życiorysów moich znajomych odpowiem zdecydowanie nie. Gry komputerowe niosą ze sobą wiele dobrych rzeczy i są świetna rozrywką dla wszystkich, nie zależnie od wieku czy zasobu portfela. Różne gry mają różny wpływ na naszą psychikę i różnie rozwijają nasze zdolności.

Jednym z elementów, który jest „światkiem obrony” gier komputerowych to rozwój  wyobraźni i logicznego myślenia. Mamy do czynienia z ogromna liczbą gier zawierających elementy logiki, zmuszające nas do skupienia i zastanowienia się co zrobić dalej. Przepiękne obrazy widziane  w grach komputerowych rozwijają naszą wyobraźnię i poczucie piękna.

Naprawa komputerów DoktorPC uważa również, że gry komputerowe uczą nas podstaw ekonomii, zmuszają do oszczędności czy zdobycia sposobu na wzbogacenie swojej postaci, często aby móc rozwijać postać w grze komputerowej musimy nauczyć się zarabiać w danej grze. Jednym z najlepszych sposobów na zarobek jest handel z innymi graczami. Zostałem też parę razy oszukany co nauczyło mnie kupowania z rozsądkiem. Nie wszystko złoto co się świeci.

Gry komputerowe uczą współpracy z innymi ludźmi, co na pewno przydaje nam się w prowadzeniu pogotowia komputerowego. Często w grach komputerowych aby osiągnąć jakiś cel musimy współpracować z grupą ludzi, skupiać ich na jednym celu, poświęcać się dla nich. Gry uczą kooperacji i wspólnego dążenia do celu. Często przyjaźnie zawiązane w grze trwają przez lata. Nasza pomoc komputerowe do tej pory utrzymuje kontakt z wieloma graczami z całej polski.

Granie w gry komputerowe rozwija także znajomość komputera, gdyby nie gry nie pracowałbym w pogotowiu komputerowym. Aby móc grac w dobrych warunkach, mój komputer musiał być w naprawdę dobrej formie. Zainteresowały mnie wtedy podzespoły komputerowe, moi znajomi zainteresowali się także programowaniem, pisaniem własnych programów. Jedne brał udział w tworzeniu gry komputerowej. Ciągłe dążenie do doskonałości spowodowało zainteresowanie samym kodem gry, poznaniem go, dodawaniem ulepszeń czy ułatwień wpływających na poziom gracza.

Kiedy należy przestać grać i uzmysłowić sobie, że jesteśmy uzależnieni od gry komputerowej. Gdy życie w grze jest ważniejsze od realnego życia. Gdy gra staje się najważniejsza i nie traktujemy jej jako rozrywki a staje się naszym sensem życia.  Twórcy gier starają się stworzyć coś wciągającego i pasjonującego, takie jest ich zadanie. Inaczej gra nie miałaby sensu, nikt by nie grał w nudna grę komputerową. Nasz rozsądek musi być hamulcem i musi chronić nasze dzieci przed zagrożeniem, które niosą ze sobą gry komputerowe ale moim zdaniem i zdaniem kolegów z pogotowia komputerowego nie wolno unikać gier komputerowych a właściwie z nich korzystać. Porównałbym to do jazdy samochodem, niesie ze sobą wiele dobrego ale cały czas musimy uważać na to co robimy i jak kierujemy samochodem.

4 sierpnia, 2013
Powrót
Komentarze do Gry komputerowe za i przeciw – naprawa komputerów DoktorPC Grubik 11 grudnia 2013, godzina: 14:53

Wiadomo gry, tak jak wszystko, ma plusy i minusy, jak się korzysta z tego z rozsądkiem to nie ma problemu 🙂

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Pogotowie komputerowe wizyta na Ursynowie

W tym artykule chciałbym opisać wizytę naszego pogotowia komputerowego w pewnym mieszkaniu na Ursynowie w Warszawie oczywiście. Po krótkiej rozmowie i opisie problemu klient zdecydował się na skorzystanie z usług profesjonalnego pogotowia komputerowego DoktorPc. Droga jak to w Warszawie nie była usłana różami, mam nadzieję, że kiedyś pozbędziemy się tych wiecznych korków. Współczuję osobom, które jeżdżą samochodami bez klimatyzacji. Pogoda taka, że można się rozpuścić tym bardziej w samochodzie. Szybko odnalazłem parking blisko bloku do, którego miałem się udać. Klientem naprawy komputerów DoktorPc okazała się bardzo miła Pani, pomagał nam jej 12 letni syn. Problem, który trzeba było rozwiązać dotyczył …

3 sierpnia, 2013
więcej

Instalacja Windowsa – pomoc komputerowa DoktorPc

Jednym z najczęściej wykonywanych usług naszego pogotowia komputerowego jest instalacja systemu operacyjnego z rodziny Windows. Bardzo często pada pytanie, który Windows jest najlepszy. Odpowiedź nie jest taka prosta bo różne systemy operacyjne będą wskazane dla różnych komputerów. Naprawa komputerów DoktorPc poleca dla starszych urządzeń komputerowych Windowsa XP, dla nowych maszyn Windows 8, czyli najnowszy system operacyjny firmy Microsoft.  Na komputerach naszej pomocy komputerowej, również używamy różnych Windowsów. Kiedy najlepiej zainstalować nowego Windowsa na komputerze, tu odpowiedź naszego pogotowia komputerowego jest również różna. Wszystko zależy od użytkownika danego komputera. Jeśli właściciel komputera rozsądnie instaluje dodatkowe oprogramowanie czy gry Windows będzie funkcjonował …

9 sierpnia, 2013
więcej

Dlaczego warto korzystać z usług pogotowia komputerowego

Jednym z powodów korzystania z usług pogotowia komputerowego to niewątpliwie wygoda takiej usługi. Nie musimy odłączać naszego komputera od źródła zasilania i walczyć z kablami łączącymi nas sprzęt z różnymi urządzeniami zewnętrznymi. Komputer, który uległ awarii pozostaje w domu a więc problem z transportem również nie dotyczy usługi pogotowia komputerowego. Nie musimy tracić czasu na korki i sił na dźwiganie komputera do lokalu serwisu komputerowego.  Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest właśnie naprawa komputera na miejscu bez konieczności przenoszenia sprzętu.

2 sierpnia, 2013
więcej