Inernet przyjacielem czy wrogiem naszych dzieci DoktorPc Warszawa

W dzisiejszych czasach internet jest obecny w każdym domu. Zastanawiamy się często jaki jest wpływ internetu na nasze dzieci i tu zdania są podzielone. Jedni uważają, że dobry ponieważ można tam znaleźć różne ciekawe informacje. Przez internet możemy się uczyć np. języków, możemy się komunikować instalując różnego rodzaju stworzone do tego komunikatory. Jeśli nie potrafimy sami dokonać instalacji, zawsze możemy skorzystać z pomocy komputerowej DoktorPc. Innym dobrodziejstwem płynącym z istnienia internetu są różnego rodzaju fora, gdzie możemy nie tylko uzyskać wiedzę, ale także się nią podzielić. Przez internet możemy robić zakupy i jest to bardzo wygodnie dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wyjść z domu. Innym plusem istnienia internetu jest to, że nie tylko możemy uzyskać dzięki niemu potrzebne nam informacje czy się uczyć, ale także skorzystać z różnego rodzaju rozrywek. Mam tu na myśli różnego rodzaju gry, filmy, muzykę i inne.

I tu jako właściciel pogotowia komputerowego często spotykam się z innym zdaniem. Rodzice bardzo skarżą się że internet niszczy psychikę ich dzieci. Właśnie poprzez różnego rodzaju gry czy filmy. Wyjeżdżając na naprawę komputera do klientów widziałem jaki wpływ ma internet na dzieci. Są rozdrażnione, często zaniedbują naukę, zbyt szybko dorastają, wulgarnym zachowaniem próbują imponować swoim kolegom czy koleżankom. Klienci pogotowia komputerowego są załamani i nie wiedzą jak z tym walczyć. Jako profesjonalista firmy pogotowia komputerowego proponuję klientom blokady wulgarnych treści  w przeglądarkach internetowych, a także podgląd monitora dziecka.

W dobie internetu, kiedy nasze dzieci większość swojego życia spędzają przed komputerem, co niewątpliwie niekorzystnie wpływa na ich psychikę, ma wpływ także na ich rozwój fizyczny. Podczas wizyt pogotowia komputerowego zauważyłem,że większość dzieciaków ma wady postawy, nosi okulary, nie wie co to zabawy podwórkowe. Rodzi krnąbrność, zaniedbanie nie tylko nauki, ale i własnego wyglądu a co najgorsze fanatyzm, nietolerancja i brak szacunku.

Jako tata i właściciel profesjonalnego pogotowia komputerowego myślę, że więcej uwagi powinniśmy poświęcać swoim dzieciom, wprowadzić określone godziny korzystania z internetu, angażować więcej w życie rodzinne. Organizować czas wolny naszych pociech np. gra w siatkówkę, koszykówkę, sztuki walki czy gry na instrumentach muzycznych. Sprawdźmy jakie predyspozycje mają nasze dzieci, a na pewno całej rodzinie wyjdzie na dobre.

3 sierpnia, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Witamy na blogu naprawy komputerów DoktorPC Warszawa

Trzeba od czegoś zacząć pisanie tego bloga a więc zacznę od przywitania się i opisania o czym planuję pisać na tym blogu. Do komputerów i wszystkim co jest z tym związane podchodzę z wielka pasją. Nie będę ukrywał, że mam trochę fioła na tym punkcie :). Moja miłość do komputera rozpoczęła się od grania. Było to kilkanaście lat temu. Pierwszą grą w jaką miałem przyjemność grać był Doom. Bardzo miło wspominam całe noce spędzone nad ta grą z kumplami. Niedługo potem pojawił się u mnie w domu mój pierwszy komputer. Kiedyś nie było jako takich sklepów komputerowych, sprzęt kupowałem po …

30 lipca, 2013
więcej

Instalacja Windowsa – pomoc komputerowa DoktorPc

Jednym z najczęściej wykonywanych usług naszego pogotowia komputerowego jest instalacja systemu operacyjnego z rodziny Windows. Bardzo często pada pytanie, który Windows jest najlepszy. Odpowiedź nie jest taka prosta bo różne systemy operacyjne będą wskazane dla różnych komputerów. Naprawa komputerów DoktorPc poleca dla starszych urządzeń komputerowych Windowsa XP, dla nowych maszyn Windows 8, czyli najnowszy system operacyjny firmy Microsoft.  Na komputerach naszej pomocy komputerowej, również używamy różnych Windowsów. Kiedy najlepiej zainstalować nowego Windowsa na komputerze, tu odpowiedź naszego pogotowia komputerowego jest również różna. Wszystko zależy od użytkownika danego komputera. Jeśli właściciel komputera rozsądnie instaluje dodatkowe oprogramowanie czy gry Windows będzie funkcjonował …

9 sierpnia, 2013
więcej

Dlaczego warto korzystać z usług pogotowia komputerowego

Jednym z powodów korzystania z usług pogotowia komputerowego to niewątpliwie wygoda takiej usługi. Nie musimy odłączać naszego komputera od źródła zasilania i walczyć z kablami łączącymi nas sprzęt z różnymi urządzeniami zewnętrznymi. Komputer, który uległ awarii pozostaje w domu a więc problem z transportem również nie dotyczy usługi pogotowia komputerowego. Nie musimy tracić czasu na korki i sił na dźwiganie komputera do lokalu serwisu komputerowego.  Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest właśnie naprawa komputera na miejscu bez konieczności przenoszenia sprzętu.

2 sierpnia, 2013
więcej