Odzyskiwanie utraconych plików przez pogotowie komputerowe

Jeżeli skasowałeś przypadkowo pliki czy folder istnieje możliwość odzyskania tych danych przez fachowe pogotowie komputerowe. Dzięki fachowemu oprogramowaniu i doświadczeniu pomocy komputerowej za nie wielka opłatą można odzyskać bezcenne zdjęcia z wycieczki czy dane nad którymi pracowałeś godzinami. Niestety sam miałem takie zdarzenie i straciłem swoje zdjęcia. Zmusiło mnie to do zainteresowania się kwestią i możliwościami odzyskania utraconych plików. Spędziłem nad tym trochę czasu ale praktycznie wszystkie zdjęcia udało się odzyskać. Problemu mogą wystąpić w przypadku całkowitego zniszczenia dysku twardego, w tedy chyba żadne pogotowie komputerowe nie odzyska danych. Kolejnym elementem wpływającym na szybkość i skuteczność procesu odzyskiwania danych jest czas który upłynął od skasowania danych.  Profesjonalna naprawa komputerów znacznie łatwiej odzyska takie dane jeśli okres od przypadkowego usunięcia danych, nie przekracza trzech dni. Po roku użytkowania komputera, odzyskanie danych jest praktycznie nie możliwa.
W sierpniu nasze pogotowie komputerowe miało do czynienia z przypadkiem utracenia danych, które chciałbym opisać w tym artykule. Klient naszej pomocy komputerowej wynajmował mieszkanie na Mokotowie. Nasza pomoc komputerowa służy fachową pomocą komputerową wyłącznie mieszkańcom Warszawy i okolic. Klientem był student, który pokłócił się ze swoją dziewczyną. Nasza naprawa komputerowa poradzi sobie z każdym problemem,  w tym przypadku nie chodziło o problemy sercowe a o odzyskanie utraconych plików właśnie. Dziewczyna była wściekła i skasowała dane klienta naszego pogotowia komputerowego. Dane nie były byle jakie bo chodziło o pracę magisterską, nad którą nasz klient spędził sporo czasu. Student był załamany i wcale mu się nie dziwię. Tyle pracy poszło po naciśnięciu jednego klawisza „delete”. Adam bo tak na imię miał nasz klient wezwał wcześniej pogotowie komputerowe, które niestety nie poradziło sobie z problemem i tym razem przyszło zmierzyć się z problemem pomocy komputerowej DoktorPC.

Po podczepieniu dysku zewnętrznego gdzie mamy zainstalowane odpowiednie oprogramowanie rozpoczęliśmy odzyskiwanie pracy magisterskiej klienta naszej naprawy komputerów z siedziba w Warszawie. Przy okazji odtworzyliśmy mniej istotne dane. Zobaczyć radość zadowolonego klienta – bezcenne :). Cały proces trwał około godziny i kosztował 60 złotych, więc koszty nie były duże.

Niestety nie wiem czy Adam pogodził się z dziewczyną i czy obronił swoja pracę magisterską. Dla bezpieczeństwa nasze pogotowie komputerowe DoktorPC Warszawa odpowiednio zabezpieczyła folder z pracą magisterską oraz cały komputer, tak że skasowanie plików przez osoby nie upoważnione było praktycznie nie możliwe.

Nikomu nie życzę takiej sytuacji ale nie ma co wyrywać włosów z głowy tylko należy wezwać profesjonalne pogotowie komputerowe.

20 sierpnia, 2013
Powrót
Komentarze do Odzyskiwanie utraconych plików przez pogotowie komputerowe Paryżanka 03 grudnia 2013, godzina: 15:46

Utrata ważnych danych to przykra sprawa i spory problem, ale jak widać z każdej opresji można jakoś wyjść 🙂

Komentarze do Odzyskiwanie utraconych plików przez pogotowie komputerowe Katrina 11 marca 2014, godzina: 14:30

a jak sprawa wygląda z telefonami komórkowymi ?

Komentarze do Odzyskiwanie utraconych plików przez pogotowie komputerowe Angeliczka 13 marca 2014, godzina: 17:25

dobrze wiedzieć, takie sytuacje niestety się zdarzają

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Inernet przyjacielem czy wrogiem naszych dzieci DoktorPc Warszawa

W dzisiejszych czasach internet jest obecny w każdym domu. Zastanawiamy się często jaki jest wpływ internetu na nasze dzieci i tu zdania są podzielone. Jedni uważają, że dobry ponieważ można tam znaleźć różne ciekawe informacje. Przez internet możemy się uczyć np. języków, możemy się komunikować instalując różnego rodzaju stworzone do tego komunikatory. Jeśli nie potrafimy sami dokonać instalacji, zawsze możemy skorzystać z pomocy komputerowej DoktorPc. Innym dobrodziejstwem płynącym z istnienia internetu są różnego rodzaju fora, gdzie możemy nie tylko uzyskać wiedzę, ale także się nią podzielić. Przez internet możemy robić zakupy i jest to bardzo wygodnie dla tych, którzy z …

3 sierpnia, 2013
więcej

Witamy na blogu naprawy komputerów DoktorPC Warszawa

Trzeba od czegoś zacząć pisanie tego bloga a więc zacznę od przywitania się i opisania o czym planuję pisać na tym blogu. Do komputerów i wszystkim co jest z tym związane podchodzę z wielka pasją. Nie będę ukrywał, że mam trochę fioła na tym punkcie :). Moja miłość do komputera rozpoczęła się od grania. Było to kilkanaście lat temu. Pierwszą grą w jaką miałem przyjemność grać był Doom. Bardzo miło wspominam całe noce spędzone nad ta grą z kumplami. Niedługo potem pojawił się u mnie w domu mój pierwszy komputer. Kiedyś nie było jako takich sklepów komputerowych, sprzęt kupowałem po …

30 lipca, 2013
więcej

Pogotowie komputerowe wizyta na Ursynowie

W tym artykule chciałbym opisać wizytę naszego pogotowia komputerowego w pewnym mieszkaniu na Ursynowie w Warszawie oczywiście. Po krótkiej rozmowie i opisie problemu klient zdecydował się na skorzystanie z usług profesjonalnego pogotowia komputerowego DoktorPc. Droga jak to w Warszawie nie była usłana różami, mam nadzieję, że kiedyś pozbędziemy się tych wiecznych korków. Współczuję osobom, które jeżdżą samochodami bez klimatyzacji. Pogoda taka, że można się rozpuścić tym bardziej w samochodzie. Szybko odnalazłem parking blisko bloku do, którego miałem się udać. Klientem naprawy komputerów DoktorPc okazała się bardzo miła Pani, pomagał nam jej 12 letni syn. Problem, który trzeba było rozwiązać dotyczył …

3 sierpnia, 2013
więcej