Złośliwe oprogramowanie – naprawa komputerów DoktorPc

Na początek chciałbym wyjaśnić czym tak naprawdę jest złośliwe oprogramowanie. Wirusy komputerowe, złośliwe oprogramowanie to specjalnie tworzone programy, które szkodzą często nieświadomym użytkownikom. Każdy wirus jest skuteczny jeśli jest niewykryty albo jego działalność jest ujawniona po zainfekowaniu całego systemu. Działania złośliwego oprogramowania jest różnorakie, niektóre wykorzystują moc obliczeniową naszych komputerów, inne szpiegują nasze poczynania w internecie, zdobywają hasła i dostęp do naszych katalogów z danymi. Niektóre wirusy stworzone są wyłącznie po to by niszczyć, kasować dane czy uszkadzać dyski twarde. Jeszcze inne wirusy infekują strony internetowe, umieszczają na stronach kod, który służy na przykład do pozycjonowania innych stron. Ataki złośliwego oprogramowania często mają określony cel np. komputery czy strony internetowe danej firmy. Często jednak wirusy tworzone są dla zabawy, pokazania, że można takie ataki zwykle nie mają określonego celu ataku. W okresie funkcjonowania naszego pogotowia komputerowego bardzo często mamy do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem.

Najlepszym sposobem, który poleca nasza pomoc komputerowa jest zapobieganie infekcji złośliwego oprogramowania a nie jego leczenie. Jeśli jednak wirus dostał się do naszego systemu tylko profesjonalna naprawa komputerów jest w stanie wyleczyć z wirusa taki komputer. Do ochrony naszych komputerów przed atakami złośliwego oprogramowania należy przestrzegać paru podstawowych zasad. Nie wolno otwierać załączników z niewiadomego źródła. Nie powinniśmy instalować programów do których mamy ograniczone zaufanie. Lepiej czegoś nie instalować niż później mieć problemy z wirusami. Nie wolno wchodzić na „podejrzane” strony internetowe. Nie podłączajmy do naszego komputera dysków zewnętrznych bez ich sprawdzenia pod kontem zagrożenia wirusami. Przestrzeganie tych podstawowych elementów bezpieczeństwa, które zawsze przedstawiam klientom pogotowia komputerowego DoktorPC, są warunkami pozwalającymi na zapobiegnięcie zainfekowania naszego komputera złośliwym oprogramowaniem.

Bardzo ważnym elementem jest oprogramowanie chroniące nasze komputery przed wirusami. Naprawa komputerów DoktorPC poleca:

Instalujemy na swoim komputerze tylko jeden system ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Złą praktyką jest instalacja dwóch czy nawet trzech programów antywirusowych. Pogotowie komputerowe DoktorPc miało już do czynienia z takimi przypadkami gdzie klienci posiadali trzy programy antywirusowe na jednym komputerze, co było powodem spadku szybkości działania komputera.

Co jeśli złapaliśmy już wirusa i nie jesteśmy w stanie się go pozbyć. Polecam skorzystanie z usług profesjonalnej pomocy komputerowej, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz oprogramowanie umożliwiające pozbycie się złośliwego oprogramowania. Ostatecznym i najskuteczniejszym rozwiązaniem problemów z wirusami jest sformatowanie dysku i instalacja systemu od nowa. Fachowa naprawa komputerów zainstaluje Państwu taki system i właściwie zabezpieczy go przed przyszłymi atakami złośliwego oprogramowania.

Zapraszam do zapoznania się z oferta naszego pogotowia komputerowego dotyczącą złośliwego oprogramowania http://www.doktorpc.warszawa.pl/warszawa-usuwanie-wirusow-komputerowych.html . Zapraszamy do współpracy mieszkańców Warszawy i okolic.

9 sierpnia, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Gry komputerowe za i przeciw – naprawa komputerów DoktorPC

Czy gry komputerowe niosą ze sobą jedynie złe rzeczy, utratę kontaktu z rzeczywistością, życie wirtualne i uzależnienia, naprawa komputerów DoktorPc uważa inaczej. Gry komputerowe jak i inne rozrywki stosowane z umiarem niosą ze sobą dużą ilość pozytywnych elementów wpływających na nasze życie czy życie naszych dzieci. W długoletniej działalności pogotowia komputerowego spotkaliśmy się z różnymi przykładami zachowań graczy komputerowych. Nawet nadmierne jedzenie czekolady jest szkodliwe i uzależnia. Przyznaję że moja pasja do komputerów i pomocy komputerowej rozpoczęła się grami komputerowymi. Musze tez przyznać, że byłem uzależniony od gier komputerowych. Moje życie wyglądało w ten sposób, że wstawałem i zaczynałem grać, …

4 sierpnia, 2013
więcej

Witamy na blogu naprawy komputerów DoktorPC Warszawa

Trzeba od czegoś zacząć pisanie tego bloga a więc zacznę od przywitania się i opisania o czym planuję pisać na tym blogu. Do komputerów i wszystkim co jest z tym związane podchodzę z wielka pasją. Nie będę ukrywał, że mam trochę fioła na tym punkcie :). Moja miłość do komputera rozpoczęła się od grania. Było to kilkanaście lat temu. Pierwszą grą w jaką miałem przyjemność grać był Doom. Bardzo miło wspominam całe noce spędzone nad ta grą z kumplami. Niedługo potem pojawił się u mnie w domu mój pierwszy komputer. Kiedyś nie było jako takich sklepów komputerowych, sprzęt kupowałem po …

30 lipca, 2013
więcej

Pogotowie komputerowe wizyta na Ursynowie

W tym artykule chciałbym opisać wizytę naszego pogotowia komputerowego w pewnym mieszkaniu na Ursynowie w Warszawie oczywiście. Po krótkiej rozmowie i opisie problemu klient zdecydował się na skorzystanie z usług profesjonalnego pogotowia komputerowego DoktorPc. Droga jak to w Warszawie nie była usłana różami, mam nadzieję, że kiedyś pozbędziemy się tych wiecznych korków. Współczuję osobom, które jeżdżą samochodami bez klimatyzacji. Pogoda taka, że można się rozpuścić tym bardziej w samochodzie. Szybko odnalazłem parking blisko bloku do, którego miałem się udać. Klientem naprawy komputerów DoktorPc okazała się bardzo miła Pani, pomagał nam jej 12 letni syn. Problem, który trzeba było rozwiązać dotyczył …

3 sierpnia, 2013
więcej